زنان ورزشکار ایران در اینچئون رکورد شکنی کردند

زنان ورزشکار ایران در اینچئون رکورد شکنی کردند


اخبار,اخبارورزشی,بازیهای آسیایی


 اخبار ورزشی - زنان ورزشکار ایران در اینچئون رکورد شکنی کردند

پرونده ورزشکاران زن اعزامی ایران به بازیهای آسیایی 2014 اینچئون با کسب 16 مدال شامل 2مدال طلا ،7 مدال نقره و 7 مدال برنز در حالی بسته شد که آنان هم موفق شدند رکورد مدال های خود را در این بازی ها بشکنند.

به گزارش ایرنا، زنان ورزشکار کشورمان دردوره گذشته بازیهای آسیایی( گوانگژو 2010)14مدال شامل یک طلا، 4 نقره و 9 برنز کسب کرده بودند، اما در این دوره موفق به دستیابی به 16 مدال شدند.

در بازی های آسیایی اینچئون نخستین مدال طلای کاروان ایران را نجمه خدمتی درتفنگ بادی 10مترکسب کردوآخرین مدال را نیزنسرین دوستی درکاراته بدست آورد.

نجمه خدمتی در ماده تیراندازی وحمیده عباسعلی در کاراته مدال های طلای ایران را در این دوره کسب کردند.

لیلا رجبی در پرتاب وزنه، تیم تفنگ بادی (نجمه خدمتی، نرجس امامقلی نژاد و الهه احمدی)،فاطمه روحانی در تکواندو ، اکرم خدابنده درتکواندو ، نرجس امام قلی نژاد در تیراندازی، الهه منصوریان در ووشو و تیم ملی کبدی زنان در مجموع 7 مدال نقره اینچئون را کسب کردند.

سولماز عباسی در تک نفره روئینگ، آرزو حکیمی در کایاک ، سوسن حاجی پور در تکواندو، سونیا گماری در کانو، فاطمه چالاکی در کاراته ، نسرین دوستی در کاراته و تیم چهارنفره روئینگ شامل (حمیرا برزگر، نازیین ملایی، مهسا جاور و سولماز عباسی)نیزدربازی های آسیایی اینچئون توانستند مدال برنز کسب کنند.

این موفقیت زنان ایرانی در این دوره در حالی بدست آمد، که آنان 30نفر نسبت به دوره گذشته کمتر به اینچئون اعزام شده بودند.

کاروان ورزش کشورمان در این دوره از بازیهای آسیایی با 58 زن حضور داشت، اما در دوره گذشته 88زن اعزام شده بودند.

کاروان اعزامی ایران در این دوره با کسب 21 طلا، رکورد کسب بیشترین مدال های طلا از سوی کاروان های اعزامی به بازیهای آسیایی را در بعد از انقلاب شکست.

 

 اخبار ورزشی - ایرنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه